Terug naar het nieuwsarchief

Kennismaken met de Jubal Percussion Staff

17 januari 2016

Jubal Indoor Percussion FacebookTour

Kennismaken met de Jubal Percussion Staff.

Deze week onze instructeur van het frontensemble;

Hee! Mijn naam is Alexander Giskes, front ensemble tech bij Jubal Percussion. Sinds 2006 ben ik actief bij Jubal, de eerste jaren als instructeur / arrangeur en van 2010 t/m 2014 zelf meegespeeld op marimba (zowel indoor als de zomer). Vanaf vorig seizoen ben ik weer gestart met lesgeven.

Ik ben op mijn elfde begonnen met trompet spelen bij Premier Drumcorps uit Krommenie. Na een jaar trompet spelen werd de Brass daar opgeheven, gelukkig was er toen een plekje in de pit voor mij. Een goede zet aangezien ik hier nog steeds met veel plezier mee bezig ben!

Van 2002 t/m 2007 heb ik mijn zomers in de USA doorgebracht. Daar heb ik in verschillende DCI front ensembles gespeeld, waaronder in 2006 en 2007 bij The Cadets. Naast dat ik op muzikaal gebied enorm werd uitgedaagd door het spelen in zo’n getalenteerde groep, heeft deze ervaring mij ook zeker gevormd als persoon. Hetgeen wat ik daar geleerd heb neem ik nog steeds mee in het lesgeven bij Jubal.

De enorme ontwikkelingen in “pit-land” houden het voor mij uitdagend: de toevoeging van versterking en elektronica zorgen voor oneindig veel mogelijkheden. Ik vind het erg tof hoe de drumcorps sound hierdoor veranderd, naar mijn mening een muzikale verrijking! Ook technisch is hierdoor veel meer mogelijk, bijv. het gebruik van 4-mallet techniek.

Sinds kort woon ik samen met mijn vriendin en onze 3 katten in Breda. Verder werk ik als management consultant voor het bedrijf van mijn vader. Daarnaast sport ik graag: fitness, hardlopen, spinnen, zwemmen en skiën.

Ik heb erg veel zin in komend seizoen, kom gerust langs tijdens de repetities of een van onze shows!

Kennismaken met de Jubal Percussion Staff